reede, oktoober 06, 2006

Koolist

KOOLISÖÖK
Mulle meeldib koolis süüa. Alati on hea, kui keegi söögi valmis teeb ja sinul ei jää muud üle, kui lusikas suhu panna. Ainus veidi häiriv asjaolu on see, et söögivahetund kestab ainult 20 minutit. Enamasti 5 sellest läheb kätepesule või mõnele muule eelnevale tegevusele. Seega jääb järgi ainult 15 minutit. Mulle aga meeldib kaua süüa ja tore on veel kellegagi vestelda.
RINGIDEST
Sel aastal teen ma prantsuse keele ja arvutiringi. Arvutiringi olen juba teinud mitu aastat ja seega on selge, mis ja kus. Alati tuleb muidugi juurde uusi programme ja võimalusi, aga see teeb töö ainult huvitavamaks. Prantsuse keelt teen sel aastal esimest korda ja kerge see muidugi pole. Ostsin spetsiaalselt Prantsusmaal tehtud õpiku ja kasseti ning tegin veel harjutusi juurde. Lastele paistab esialgu meeldivat ja minul on ka väga põnev.
KUNSTI- JA TÖÖÕPETUS
Need olid koolis minu lemmikõppeained. Mulle on alati meeldinud joonistada. Kahju, et nüüd jääb selleks nii vähe aega. Õnneks saan ma seda sel aastal jälle õpetada. Räägin kunstiõpetuse tundides ka kunstiajaloost, sest ma ei usu, et neist kõigist kunstnikud tulevad, küll aga kunstinäituste külastajad ja kunstiraamatute vaatajad. Püüan rääkida põnevaid lugusid ajaloost ja täna kuulasid lapsed mind lause suu lahti.
KEHALINE KASVATUS
Millegipärast ei meenu midagi meeldivat seoses selle ainega. Ikka ei hüpanud ma nii kõrgele või ei jooksnud ma nii kiiresti kui õpetaja tahtis. Kindlasti on see üks õppeaine, kus hindeid panna ei tohiks. Sama kehtib kunsti ja muusika kohta. Seal peaks asi toimuma ikka mönuga. Higi tuleb valada, aga verd valada vist pole vaja.
KIUSAMINE
Koolis on alati kiusamist olnud. Kõige hullem on muidugi vaimne vägivald. Nähtavaid sinikaid siin küll ei jää, aga hing võib väga haiget saada. Õnneks on mul sel aastal väga sõbralik klass. Nad on üksteise vastu viisakad ja kenad. Eks väikest nagistamist tuleb ikka ette, aga see on ju loomulik.
KODUSED ÜLESANDED
Vähe, aga iga päev - see on minu moto. Ma arvan, et kodused ülesanded on väga olulised, sest need õpetavad iseseisvalt õppima. Liiga palju koduseid ülesandeid on aga kurjast. See võib igasuguse õppimistuju päris pikaks ajaks ära võtta. Ühel õpetajal on ka päris palju koduseid ülesandeid.
KÄITUMINE
Raske teema. Igaüks ju käitub kuidagi, aga kuidas. Ma arvan, et tähtis on olla aus ja samas mitte teha haiget. See võib olla mõnes olukorras väga keeruline ja tuua kaasa päris palju mõtlemisainet, aga ega elu polegi lihtne. Käituda aga tuleb.

2 kommentaari:

Kristini ajaveeb ütles ...

päris pikk kiri ju :)

liisis ajaveeb ütles ...

Mu lemmik tund on ka kunsti-ja tööõpetus.